Τσάμπιονς Λιγκ: Ο νόμος του «Καραϊσκάκη»!

Μετά την Ατλέτικο, ο Ολυμπιακός κέρδισε και τη Γιουβέντους μέσα στο «Καραϊσκάκη», με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Κασάμι στο 36ο λεπτό. Μεγάλες επεμβάσεις του… προφήτη Ρομπέρτο που κράτησε το μηδέν και δικαιώθηκε για τις δηλώσεις του ότι οι Πειραιώτες θα έπαιρναν τη νίκη με γκολ του Ελβετού!Ακόμα μία θρυλική βραδιά για τον Ολυμπιακό, καθώς μετά την Ατλέτικο, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τεράστια νίκη με 1-0 απέναντι στην πρωταθλήτρια Ιταλίας, Γιουβέντους και έφτασαν τους 6 βαθμούς στον όμιλο.Με δηλώσεις του πριν το παιχνίδι ο Ρομπέρτο είχε προβλέψει πως ο Ολυμπιακός θα πάρει τη νίκη με 1-0 με τέρμα του Κασάμι και ο Ελβετός με γκολ στο 36ο λεπτό εκπλήρωσε την… προφητεία του Ισπανού γκολκίπερ ο οποίος ήταν συγκλονιστικός στο δεύτερο ημίχρονο, κρατώντας το μηδέν με σπουδαίες επεμβάσεις.Στους 6 βαθμούς οι «ερυθρόλευκοι» οι οποίοι ισοβαθμούν με την Ατλέτικο (διέλυσε με 5-0 τη Μάλμε) στην κορυφή του ομίλου και μπορούν να ονειρεύονται την πρόκριση στην επόμενη φάσηπερισσότερα σε λίγοΗ βαθμολογία του ομίλου:1. Ατλέτικο 62. Ολυμπιακός 63. Γιουβέντους 34. Μάλμε 3 (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&appId=206829189476274&version=v2.0”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));