Πρωταθλήτρια ξανά η Κρουζέιρο (video)

Το δεύτερο διαδοχικό και τέταρτο συνολικά πρωτάθλημα στην ιστορία της «σφράγισε» η Κρουζέιρο, η οποία επικράτησε με 2-1 της Γκοϊάς και πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στον επαναληπτικό τελικό Κυπέλλου με την Ατλέτικο Μινέιρο!Πρωταθλήτρια Βραζιλίας για 2η σερί χρονιά στέφθηκε η Κρουζέιρο, η οποία επικράτησε με 2-1 της Γκοϊάς και απέκτησε διαφορά ασφαλείας από τη Σάο Πάουλο.Η ομάδα του Μαρσέλο Ολιβέιρα προηγήθηκε με τον Ρικάρντο Γκουλάρτ στο 13ο λεπτό και παρότι οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 10 λεπτά αργότερα με τον Σαμουέλ, ο Ριμπέιρο με γκολ στο 63’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 που επέτρεψε στους γηπεδούχους να πανηγυρίσουν τον τίτλο.Έτσι η Κρουζέιρο πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στον επαναληπτικό τελικό Κυπέλλου με την Ατλέτικο Μινέιρο, όπου καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 του πρώτου αγώνα. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&appId=206829189476274&version=v2.0”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));